Yeni Bir Cinsel Hastalık Bulundu

Yeni Bir Cinsel Hastalık Bulundu

Yeni Bir Cinsel Hastalık Bulundu

Dünya üzerinde her geçen gün birçok insan çeşitli hastalıklara yakalanmakta ve bu hastalıklar nedeniyle birçok sorun yaşamaktadır. Bu hastalıkları çözümü için sürekli olarak kendini geliştiren tıp, bir yandan da dünya üzerinde oluşan yeni hastalıkların ya da keşfedilmemiş hastalıkları izini sürmektedir. Bu konuda ise yapılan çalışmalar sonucunda, cinsel hastalıklar kategorisine yeni bir hastalık eklendi.

Bu hastalık bilim dünyasında büyük bir ilgi uyandırırken, hastalığın detayları için bilim insanlarının çalışmaları devam ediyor. Bu hastalığın başkahramanı ise bir tür bakteri. Bu bakteri, cinsel yolla bulaşarak, tüm dünyada hızla bu yeni keşfedilen cinsel hastalığın yayılmasına sebep oluyor.

İngiliz doktorlarının uzun süredir üzerinde çalışma yaptıkları Mikoplazma Genitalium adındaki bakteri, sadece cinsel yolla bulaşarak, insanlar üzerinde etkisini göstermektedir. Bu nedenle İngiliz doktorlar, cinsel yaşamına önem veren kişilerin bu hastalıktan ve bu bakteriden uygun yollar ile korunması gerektiğini duyurdu. Bu hastalık İngiltere’de sadece 16 ila 44 yaş aralığındaki bireylerin yüzde 1’inde görülen bir hastalık. Elbette hastalığın ismi olduğu gibi belirtileri de büyük önem taşıyor.

Hastalığın belirtileri olarak kusma, testis ağrısı, karın ağrısı ve kadınlarda cinsel ilişki sonrasında kanama gibi semptomlar öne çıkıyor. Bu gibi sorunları yaşayan bireylerin, herhangi bir çekince göstermeden en yakın sağlık kuruluşlarına başvurmaları büyük önem taşıyor. Hastalığın şuan ölümcül bir sorun yol açıp açmadığı ya da dünya üzerinde bu hastalık nedeniyle ölen bir kişinin olup olmadığı bilinmiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM