Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

Cilt tipimiz her ne olursa olsun toniklere işlemi cilt bakım rutinimizin en etkili adımlarından birisidir. Tonikleme işleminin püf noktaları ise elimizden geldiğince doğal içerikli ürün kullanmaktır. Tonikleme işleminde özellikle içerisinde alkol ve türevleri bulunan cilt bakım ürünlerini tercih etmek cildimize zarar vermektedir. Yağlı ciltlerde tonikleme işlemi, ciltteki fazla yağın kontrolünü ve gözeneklerimizin sıkılaşmasını vaat eder. Yağlı cildimizde tahrişe sebebiyet vermeden tonikleme yapmanın en güzel yolu ise doğal içerikli ürünlere başvurmaktır.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz 4 doğal tonik önerisi;

1-Gül Suyu

Tamamen doğal olduğuna emin olduğumuz bir gül suyu yağlı ciltler için en güzel tonikleme önerisidir. İmkânımız varsa gül suyunu kendimiz evde yapabilir, ya da güvendiğimiz bir doğal gül suyu markası tercih edebiliriz. Gül suyu yağlı ciltleri rahatsız etmeden, hassas ciltlerde kızarıklığa neden olmadan cildi yatıştırır, yıkama sonrası ciltte oluşacak tahrişi ve kuruluğu önler. Cildin ürettiği yağın kontrolünü sağlar. Yıkamadan sonra temizlenmiş gözenekleri sıkılaştırır. Sabahları buz küpleri haline getirdiğimiz gül suyunu yine yüzü sıkılaştırmada ve şişkinliği almada rahatlıkla kullanabiliriz.

2-Gül Suyu ve Çay Ağacı Yağı

Yüzde yüz doğal olduğuna emin olduğumuz gül suyu toniğimizin içine 1-2 damla soğuk pres yöntemi ile elde edilmiş çay ağacı yağı katarak, toniğimizi yağlanmayı önleyici hale getirebiliriz. İçerisine kattığımız çay ağacı yağı ciltteki yağlanma probleminden biraz daha fazla şikâyetçi olanlar için en etkili yöntemdir.

3-Aleo Veralı Gül Suyu

Gül suyumuzun içine aktardan aldığımız ya da bitkisini keserek elde ettiğimiz aleo vera ile toniğimizi zenginleştirebiliriz. Aleo vera yağlı ciltler için doğal bir nimettir. Cildi pürüzsüzleştirir, yumuşatır ve cilde koruma sağlar.

4-Termal Su

Birçok markanın çıkarmış olduğu termal su yağlı ciltler için güzel tonikleme yollarından birisidir. Cildi rahatsız etmeden yatıştırır ve termal suyun içindeki mineraller sayesinde cildimizin ihtiyacı olduğu birçok minerale doymasını sağlar.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz, bu yağlı ciltler için 4 doğal tonik önerisi ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Sizin için en uygun olanı deneyerek rahatlıkla bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM