Son Dönemin Sağlıklı Kahvaltı Tercihi Smoothie Kaseler

Son Dönemin Sağlıklı Kahvaltı Tercihi Smoothie Kaseler

Son Dönemin Sağlıklı Kahvaltı Tercihi Smoothie Kaseler

Birçok insan sabahın erken saatlerinde işe giderken kahvaltıyı es geçer. Fakat bilindiği üzere kahvaltı hem sağlıklı bir besin almak hem de formda kalabilmek için en gerekli öğündür. Bu yüzden son zamanlarda sabahları canı bir şeyler yemek istemeyen birçok insan klasik bir kahvaltı yerine smoothie kâsesi adı ile bilinen ve içinde son derece sağlıklı besinlerin bir arada olduğu bir menüyü tercih etmeye başlamış durumdalar. Bu kâsenin içine aslına bakılırsa özgür bir şekilde istenilen birbirinden farklı yiyecekler smoothie kâsesinin kurallarına uyarak karıştırmak mümkündür. Şimdi bu karışımlara şöyle bir bakalım.

Smoothie Kâsesi İçindekiler

Bu kâsenin içine girecek olan ilk yiyecek her zaman birbirinden değişik dondurulmuş ya da taze çeşitleri olmalıdır. Ekleme olarak ise içine hem acıkmayı önlemesi hem de daha sağlıklı tutması açısından lifli ve yeşil yapraklı sebze çeşitleri mutlaka konmalıdır. Aynı zamanda sıvı olarak süt ve yoğurt ile birlikte taze sıkılmış meyve suları da yine bu karışımın içine eklenmelidir. Devam etmek gerekirse gün içerisinde daha sağlıklı kalabilmek adına fındık, fıstık ezmesi ile bal ve pekmez gibi enerji deposu yiyecekler aynı zamanda kâseyi daha tatlı bir hale getirebilmektedir. Son ekleme ise bu kâsenin üzerine süsleme olarak da düşünülebilecek tahıl, yulaf, kuru meyve ve gevrekler konabilir.

Smoothie Kâsesi Hazırlama

Şimdi de sıra geldi bu güzel, tatlı ve rengârenk besin kaynağını hazırlamaya. Bu durum aslına bakılırsa hazırlanacak olan meyve türüne göre değişiklik göstermektedir. Yani her ana meyve üzerine bir Smoothie Kâse çeşidi hazırlanmaktadır. Bunlar arasında çilek Smoothie Kâsesi, şeftali Smoothie Kâsesi ya da detoks Smoothie Kâsesi ve benzeri gibi birçok değişik kâse çeşidi sabah kahvaltısı için yukarıda verilen yiyecek eklemeleri ile hazırlanabilmektedir. Örnek olması için bir tanesini anlatmak gerekirse örneğin çilekli Smoothie Kâsesi için dondurulmuş çilek ile yoğurt süt ve bal sıvı olana dek iyice karıştırılmalıdır.

Daha sonra yaban mersini, badem ve kabak çekirdeği gibi yiyecekleri ekleyip bu güzel Smoothie Kâsesi çeşidinin keyfini çıkarabilirsiniz. Diğerleri de herkse kendisine göre hazırlayabilir ve sabahları yiyebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM