Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Sivilcelerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Sabah kalktınız ve arkadaşlarınızla buluşacaksınız. Hızlıca hazırlanmak istiyorsunuz ve yüzünüzü yıkarken aynaya bakınca bir şok yaşadınız. Evet, sivilcelerden bahsediyoruz. Bir anda ortaya çıkan sivilcelerden hepimiz nefret ederiz. Bu yazımızda birkaç kurtarıcı yöntemden bahsedip, sivilcelerinizden hızlıca kurtulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. İşte kurtarıcı yöntemlerimiz.

Bal: Bal, sivilcelere karşı mükemmel doğal bir ilaçtır. Sivilceleri anında yok etmese bile iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Bir pamuk yardımı ile balı sivilcenizin olduğu bölgeye sürün. Yaklaşık 30 dakika bekleyip daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Limon: C vitamini bakımından zengin bir kaynak olan limon, aynı zamanda cildimizi sıkılaştırırken sivilcelerimizin hızlı bir şekilde kurumasına da yardımcı olur. Yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine taze sıkılmış limon suyu sürün ve yüzünüzde sabaha kadar dursun. Sabah ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Buz: Sivilceli bölgeye uygulandığında kan dolaşımını hızlandırarak sivilcenize veda etmenize yardımcı olacaktır. Günde 3 defa sivilcenizin olduğu bölgeye uygulamanız durumunda sivilcenizin kızarıklığını ve iltihabın atmasında yardımcı olmuş olursunuz.

Sarımsak: Kokusu göz önüne alındığında kulağa pek hoş gelmese de içerdiği sülfür açısından akneye eğilimli ciltlerin hızla iyileşmesinde etkili olacaktır. İki adet taze sarımsağı kestikten sonra sivilcenizi bunlarla ovalayın ve beş dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Yumurta akı: Sivilceyi kurutmada en etkili yollardan biri de yumurta akıdır. Yumurtayı sarısından ayırdıktan sonra akını sivilcenize sürün. Sabaha kadar yüzünüzde kalan yumurta akını, uyanınca yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin. Cildiniz çok daha parlak ve taze olacaktır.

Ayrıca, Kuru, Sivilceli Ciltler ve Yara İzleri için Hametan  Krem kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Yazdıklarınızı uyguladım ve gerçektende sivilcelerimde azalma oldu uygulamaya devam edeceğim teşekkürler bilgiler için.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM