Sivilceler İçin Kesin Çözüm Tavsiyeleri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Tavsiyeleri

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Tavsiyeleri

Sivilceler İçin kati Çözüm Önerileri yazımızda sivilce nasıl geçer ve bakımı iyi mi olmalı hakkında bilgiler bulacaksınız. Sivilceler çoğu zaman erişkinlik, aşırı yağ salgısı, hormonal bozuklukları ve bakteriyel efeksyonları sivilcelere niçin olur. Sebum yağ asitlerinden oluştuğu için aslen cildi korumak için salgılanır. Cilt için pH 5.5 için oldukca önemlidir. Fakat aşırı sebum üretimi sivilcelere, gözenek tıkanıklığına ve aknelere niçin olur. Sivilcelerin bazıları büyük ve ağrılı iken bazıları ise çok küçüktür. Bu sivilceler yüz, boyun, omuz ve sırt bölgelerinde çoğunlukla görülebilir. Sivilceler ciddi bir sağlık problemi olmasa da görüntü açısında kişiyi mutsuz ve güvensiz yapabilir. Ergenlik döneminde bazı kişilerde sebum aşırı olduğu için sivilceler için çözüm fazlaca zorlaşabilir. Özellikle buluğluk çağında sivilceler daha iyileşmeden tekrar sebum salgılanarak yeni sivilceler oluşabilir. Ayrıca gözenekleri tıkayarak cildin daha kötüye gitmesine neden olabilir. Bundan dolayı sebum dengeleyici kremler, temizleyiciler ve maskeler kullanılabilir. Sebum ve sivilce problemlerının en etkili çözümü ise cildin ne olursa olsun her gün temizlenmesidir. Temizleyici seçerken cilt tipinize ve sorununuza uygun ürünler tercih etmeye özen gösterin.

Sivilcelerden Kurtulmanın şekilleri
Sivilceler İçin kati Çözüm Önerileri tıkalı cilt gözenekleri temizlenmeli, bakterilere neden olan enfeksiyonlar giderilmeli ve sebum düzenlenmelidir. Sebum ve yağların temizlenmesine özen gösterdikçe sivilce daha da iyi ye gidebilir. Çevresel etkiler, güneş, stres ve yoğun iş temposu ciltteki sebumu arttırmaya neden olabilir. Bundan dolayı bu etkilere karşı cildi korumak için yaşınıza ve cildinize uygun sebum düzenleyici ve sivilce azaltıcı dermokozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Eğer hiç bakım yapma ya da ürün alma enerjisiniz olmasa da ne olursa olsun cilt temizliğine örutubet vermeniz gerekmektedir.

Sivilcelere doğal Yöntemler
Sivilcelerden kurtulmak için dermokozmetik ürünler kullanılmaktadır. Fakat bazı kişilerin bu ürünleri almaya gücü olmayabilir. Sivilceler için etkili ve organik yöntemler vardır.

 • 1. Buz: Ciltteki kızarıklığı, sivilceyi ve şişliği hızlı bir şekilde azaltmak için kullanılabilir. Buz kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin sıkılaşmasına ve aşırı yağdan kurtulmaya yardımcı olabilir. Buzu bez parçasına sarına sivilcenin üzerinde bekletin. Birkaç dakika bekleyip uygulamayı tekrarlayın.
 • 2. Limon: C vitamini açısından varlıklı olan limon sivilceler kurtulmanın diğer bir yoludur. Sivilcelerin hızlı bir halde kurumasına yardımcı olabilir. Limon suyu kullanırken taze limon suyu kullanmaya özen gösteriniz. Pamuğu limon suyuna batırın ve gece yatmadan önce sivilce üzerine uygulayınız.
 • 3. Çay Ağacı Yağı: Sivilcelere neden olan bakterilerle mücadele eden bir yağdır. Ek olarak anti bakteriyel özelliği ile cildi hem korumak bununla birlikte bakım yapmak için idealdir. Sivilceleri, kızarıklıkları, siyah noktaları ve enfeksiyonları gidermek için uygulanır. Pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürüp 15-20 dakika bekledikten sonrasında sudan geçirinız. Duyarlı bir cilde sahipseniz UYGULAMAYINIZ.
 • 4. Diş Macunu: Buzu uyguladıktan sonra hemen uygulanmış olduğunda etkili bir sonuç ortaya çıkabilir. Fakat diş macunu jel olmamalıdır. Beyaz diş macunu ile uygulanmalıdır. Yatmadan önce sivilceli bölgeye sürünüz. Sabaha kadar beklemelidir. İsteğe bakılırsa gün içerisinde de uygulanabilir. Yarım saat beklendikten sonra yıkanmalıdır.
  5. Sarımsak: Sivilcelerin hızlı bir halde azalmasına destek sağlar. Sarımsak mantar kıran, virüs önleyici, antiseptik ve antioksidan özelliğe sahiptir. İçeriğindeki sülfür ile sivilceleri hızlı yok edebilir. Sarımsağı ikiye bölün ve sivilcelerin üzerine sürün. 5 dakika sonrasında sudan geçirin.
  Sivilceler İçin kesin Çözüm Önerileri hem naturel aynı zamanda dermokozmetik gibi ürünlerle yapılabilir. Örneğin dermokozmetik ürünü ile cilt temizlendikten sonrasında bu doğal yöntemler kullanılabilir. öteki bir yöntem ise dermokozmetik kullanan biri bazı zamanlarda organik yöntemlere başvurabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM