Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Çağımızın gençleri özellikle genç kızlarımız saç renklerinden pekte memnun değiller. Bunun için saç renklerini değiştirecek birçok yol arıyorlar. Şuan için boyadaki keratin oranından dolayı gençlerimiz saç rengini açmanın doğal yolları konusunu araştırmaya başladılar. Bulunan yöntemler içinde başlıca olanları papatya suyu, güneş, sirke suyu, limon ve karbonattır.

Bu yöntemlerden en temeli olan papatya suyu son zamanlarda yaygınlaşmış etkili yöntemlerden birisidir uygulaması da basittir. Aktardan alınan kurutulmuş papatyaları kaynayan suyun içine atıyoruz. Bir süre kaynadıktan sonra kuru papatyaları süzüyoruz. Çıkan suyu bir süre güneşte bekletip fırça yardımıyla saçımıza sürüyoruz.

Son aşama olarak da bir süre güneşte bekliyoruz. Bu işlemi tekrarladıkça saç renginde gözle görülüyor bir açılma elde ediliyor. Bu yöntem hem etkili hem de basit olduğu için diğer yönetimlere nazaran daha güvenilir. Papatya suyu keratin içermediği için saça da zarar vermez. Aynı zamanda papatya suyunun besleyici özelliği vardır. Papatya suyu ile düzenli beslenen saçlar hem daha güçlü hem de daha canlı olur.

İkincil en iyi yöntem ise sirke suyu ve limondur. Bu iki malzemeyi saça sürdüğümüzde saçımızın rengi yavaş yavaş açılmaya başlar. Bu iki yöntem papatya suyuna nazaran daha kötüdür çünkü limonu sıkıp sürmek zahmetlidir ve sirkenin de saç yıkanana kadar kokusu kötüdür. Bu yöntemlerde revaçta olsa da papatya suyu kadar iyi değildirler.

Karbonatlı suyla saçı açmaya çalışmak ise daha yavaş ve daha pahalı bir yöntemdir diğer yöntemlere göre. Papatya suyu ile 5 kat daha hızlı sonuç elde edilebilir. Zararlı bir yöntem değildir fakat yorucudur bu yüzden daha az tercih edilir.

Sonuç olarak hangi yöntemi seçersek seçelim doğallık en güzeli en kolayıdır. Çağımızın ihtiyaçlarını karşılarken birçok kimyasal kullanmak yerine bu tarz doğal yöntemleri kullanabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM