Kabızlık İçin Doğal Çözüm Bitki Çayları

Kabızlık İçin Doğal Çözüm Bitki Çayları

Kabızlık İçin Doğal Çözüm Bitki Çayları

Kabızlık ve Sindirime İyi Gelen Bitki Çayları

Sindirip problemlemleri ile hepimiz zaman zaman karşılaşırız. Bunun nedeni az su tüketimi, aşırı katı gıdalar ile beslenmek, mide hazmının zorlanacağı besinler, hava değişimleri vb şeyler olabilir. Sindirim sorunlarımızdan kurtulmak ise bitki çayları en nadide çözümlerdir. Hazmı kolaylaştırırlar ve sindirim sistemini düzenlerler. İşte sizler için derlediğimiz sindirim konusunda uzman bitki çayı önerileri…

Rezene ve Nane Çayı:

Eğer kabızlık gibi bir probleminiz varsa, hatta yalnızca haftanın 2 yada 3 günü tuvalete çıkabiliyorsanız Rezene ve Nane çayını gündelik olarak tüketmek sizi bu dertten kurtaracak ve bir süre sonra düzenli bir şekilde tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır.

Zencefil çayı:

Hazımsızlığa bağlı mide ağrılarında etkili olduğu kadar sindirime de yardımcıdır.

Papatya Çayı:

Genelde orta derece mide rahatsızlıklarına da tavsiye edilir. Midedeki şişkinliği alır ve ağrıların geçmesini sağlar. Bağırsağı hareketlendirir ve bu sebepten kabızlığı giderici etkisi vardır. Ayrıca sakinleştirici etkisi ile de rahatlatıcı özelliği vardır.

Karahindiba Çayı:

Özellikle de çok fazla yemek yendiğinde oluşan rahatsızlığı dindirici ve hazmı kolaylaştırıcı etkisi ile tanınır. Tıka basa dolu bir mideyi rahatlatmak için bir kaç fincan karahindiba çayı içilmelidir. Böbreklerin çok daha fazla çalışmasına olanak sağlar. Zararlı maddelerin de idrar yolu ile dışarı atılmasında da büyük rol oynar.

Editörden Çay Tarifi:

Elbette ki bitkileri tek başlarına kullanmanın yanı sıra onlardan bir karışım yaparak çok daha etkili sonuçlar elde edilebilir. İşte sindirim konusunda bizim önerimiz:

1 tatlı kaşığı nane, 3 yemek kaşığı sinemaki otu, 1 tatlı kaşığı kekik , kaynayan 3 fincan suyun içine atılarak yaklaşık 5 dakika da suyun bu şekilde kaynaması sağlanır. Daha sonra bitkiler süzülerek içilir. Tabi ki işin içine sinemaki bitkisi girdiyse, tahmin ettiğiniz gibi kesinlikle hazım garantili bir çay tarifidir. kadar sindirime de yardımcıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM