Hamile Kalmak ve Gebeliğin ilk Dönemi?

Hamile Kalmak ve Gebeliğin ilk Dönemi?

Hamile Kalmak ve Gebeliğin ilk Dönemi?

Bugün doğum kontrolü yöntemleri denildiğinde çok fazla sayıda önlem görebiliyoruz. Bu sayede de çiftler ne zaman isterlerse o zaman bebek sahibi olabiliyorlar. Bunun yanı sıra artık bebek istemeyen çiftler kendilerine nasıl dur diyebileceklerini de öğrenmiş durumdalar. İş bu koşullar çerçevesinde eğer ki bebek sahibi olmak istiyorsanız bunun için sürecin idare edilmesi ve koşulların belirlenmesi de bir nevi sizin kontrolünüz altında.

Evet, bebek sahibi olmak istiyorsunuz ancak bebek sahibi olmak için doğru zaman nedir? Acaba bunu hiç düşündünüz mü?

Gebelikte Doğru Zaman !

Gebe kalmak isteyen bayanların bunu ilk anladıkları anda içlerinden öyle bir fırtına kopar ki bunu tahmin edebilmesi mümkün değildir. Bu aynı zamanda huzurun ve sevincinde de adıdır. Bu nedenle de artık hayatınızdaki kaygıları bir kenara bırakarak yaşamınızı da bebeğinize göre endekslemeniz gerekiyor. Yani siz artık sorumlu olduğunuz bir can taşıyorsunuz ve onun denetimi yalnızca sizin elinizde.

Bebek sahibi olmak isteyen gebeler genelde bunu bir zincir gibi düşünürler.  Bu zinciri onların kafasında şu şekilde planlanır.

  • Hamile kalma
  • Hamilelik dönemi
  • Bebeği dünyaya getirme
  • Büyütme

Bu yukarıdaki zincir aynı zaman da bir anne için sorumlulukların giderek ağırlaşması demek olacaktır. Ancak henüz hamile kalmadan önce doğru bir planlama yapılırsa o zaman bu kaygılarında önüne geçilmiş olacaktır.

Hamilelik
Hamilelikte Doğru Zaman

 

Çocuk Aile İlişkilerini Onarmaz !

Aslında bizim ülkemizde bir yanlış bir düşünce vardır o da çiftlerin bazı şeylerin çocuk sahibi olduğunda normale döneceğini düşünmesidir. Özellikle ilişkilerdeki çatlakların bu şekilde tamir edileceği düşünülür. Ancak bir bebek sahibi olmak ilişkilerin daha da sağlamlaşacağı ve herşeyin biteceği demek değildir. Bebek ancak sağlam temeli olan bir aileyi daha güçlü yapabilir. Bu nedenle de sırf ilişkilerinizi düzeltmek için bebek yapmamanız gerekir.

En Uygun Zaman

Hamile kalmak için en uygun zaman aslında kendinizi hazır hissettiğiniz zamandır. Geçim kaygılarını bir yana bırakarak kendi geleceğinize dair iyileştirme yapmak yerine bebeğinizle birlikte yeni bir hayatın kapılarını açmaya karar verdiğiniz de hamilelik yaşamanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM