Fazla Kilo Almadan Gebelik Nasıl Tamamlanır?

Fazla Kilo Almadan Gebelik Nasıl Tamamlanır?

Fazla Kilo Almadan Gebelik Nasıl Tamamlanır?

Hamile bayanlar gebelik dönemi içerisine girdiklerinde kiloları fazla ise zayıflamaya çalışmaları oldukça yanlış bir düşüncedir. Bu bebeğin ve de annenin vitamin ve mineral gereksinimlerinin karşılanabilmesi için hamile bayanın kendi kendine yaptığı bilinçsiz ve sağlıksız bir beslenme dönemi içerisine girmesine neden olacaktır.  Gebelik süreci içinde dokuz on dört arasında bir kilo alımı normal olarak karşılanacaktır. Fakat alt sınır olan dokuzun üzerine çok çıkılması tavsiye edilmemektedir.  Kilo almanızı kontrolü bir şekilde yaparsanız o zaman sizin ve bebeğinizin sağlıklı bir süreç geçirmesini sağlamış olursunuz. Özellikle de gebeliğin son dönemlerinde ağırlık artışları biraz daha hızlanacağından bu dönemde daha dikkatli davranmak gerekir.

Burada size üç önemli konuya dikkat çekmek istiyoruz. İlk önce ilk dönem diye belirtelim. Burada yeterli ve de dengeli bir beslenme düzeni ayarlanarak kilo almamak gerekir. İkinci dönemde ise bir kiloya kadar kilo alınması normaldir. Son dönemde ise ayda üç dört kilo alımı olabilir bu genel şartlarda uygun olan bir durumdur.

Gebelikte fazla kilolar

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

Günde en az 2-2,5 litre civarında su içmeniz gerekir.

Her gün mutlaka 30 dakika boyunca yürümeniz gerekir.

Yemeklerde mutlaka çorba tüketmelisiniz.

Yavaş yavaş yemek yemek her zaman faydalı olacaktır.

Kızartma yerine haşlama yada fırında pişirme tercih edilmelidir.

Az yağlı yiyecekler tercih edilmeli.

Yemeklerin suyunu ve de salataların suyunu tüketmemek gerekir.

Ekmek tüketimini azaltmalısınız.

Öğünlerinizi mutlaka saatine göre yemelisiniz

Ara öğünlerde meyve ve süt ürünlerini tüketmelisiniz.

Şekerden uzak durmanız gerekir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler ışığında hareket ederseniz fazla kilo alımının da önüne geçmiş ve gebelik sürecinizi de daha sağlıklı bir şekilde tamamlarsınız. Aksi takdir de gereksiz yere fazla kilolarımdan kurtulacağım ya da kilo almak istemiyorum gibi yanlış bir düşünce ve de uygulama içerisine girebilirsiniz. Bu da bebeğiniz ve sizin beslenmeniz açısından faydalı olmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM