Erkeklerin Vücutlarında Dikkat Etmesi Gereken Bazı Belirtiler

Erkeklerin Vücutlarında Dikkat Etmesi Gereken Bazı Belirtiler

Erkeklerin Vücutlarında Dikkat Etmesi Gereken Bazı Belirtiler

Günümüzde birçok hastalık, yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin insanların hayatına giriyor. Bu nedenle birtakım belirtilere dikkat etmek, hem erkek vücutları hem de kadın vücutları için büyük önem taşıyor. Bu nedenle erkek vücutlarında dikkat edilmesi gereken belirtiler, çeşitli hastalıkların önceden habercisi oluyor.

Göğüs Büyümesi

Erkeklerin göğüslerinde meydana gelen büyümeler, kilo fazlasının olduğunu veya çok bira içtiğini göstermektedir. Öte yandan bu büyüme, östrojen ve testosteron hormonlarındaki dengesizliğin de habercisi olabilmektedir. Yani bu belirti, jinekomasti belirtisi olarak erkeklerin karşına çıkabilmektedir. Bununla birlikte karaciğer kanserinin gelişmesi durumunda da göğüslerde büyüme sorunu olabilmektedir.

Geceleri Sık Sık İdrara Çıkmak

Gecelerin sık sık tuvalete çıkan bir erkeğin, prostat hastalığına yakalanacağı gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle acilen bir doktora danışmalıdır.

Testislerde Yumru

Testislerde sürekli olarak meydana gelen ağrılı yumrular, testis kanserinin habercisi olabilmektedir. Öte yandan testislerde meydana gelen yumrular, geçici yumru olarak da bilinmektedir.

Koku Alma Duyusunda Azalma

Anosmi hastalığının belirtisi olarak görülen koku alma duyusunda ki azalış, erkeğin testislerinde bulunan fonksiyonların azaldığını ve erkeklik hormonlarının eksildiğini göstermektedir.

Libidodaki Azalış

40 ve üstü erkeklerde görülen libido azalışı, stres ve üzerinde oluşan baskıdan ötürü, kalp, damar ve şeker gibi hastalıkların tetikleyicisi olarak biliniyor.

Ayak Baş Parmaklarında Oluşan Ağrı

Ayak baş parmaklarında sürekli oluşan ağrı ‘gut’ hastalığının en büyük belirtisi olarak bilinmektedir. Erkeklerin kadınlara oranla bu hastalığa yakalanma oranı üç kat daha fazladır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM