En Sağlıklı Bebek Maması Tarifleri

En Sağlıklı Bebek Maması Tarifleri

En Sağlıklı Bebek Maması Tarifleri

Bebeklerin fiziksel ve ruhsal gelişimleri adına her dönem için mama çeşitlerinin en sağlıklılarını doğru bir şekilde vermek büyük bir önem taşımaktadır. Öncelik olarak her anne için bebek adına değeri en büyük besinin hiç şüphesiz anne sütü olduğunu söyleyerek başlamak gerekmektedir. Tüm besin çeşitlerini içeren anne sütünü üstelik tüm bebekler itiraz etmeden alır ve oldukça fazla bayılırlar. Birbirinden farklı bebek mama tarifleri de elbette bulunmaktadır. Fakat bunlar da bebeklerin kaç aylık olduğuna göre bir takım değişiklikler yaratmaktadır.

6 Ay ve Sonrası İçin

İlk olarak balkabağı veya havuç püresi; turuncu renkli sebze çeşitleri A vitamini konusunda büyük bir öneme sahiptir ve tam bir besin kaynağı olarak bebekler oldukça sever.
Patates ve elmalı tavuk püresi; pişirilen tavuk elma ya da patates ile püre edilerek bebeğe rahat bir şekilde yedirilebilir.

8 Ay ve Sonrası İçin

Yoğurtlu semizotu çorbası; C vitamini, birçok farklı mineral ve magnezyum gibi ve en değerlisi ise omega 3 yaş asidinin bulunması ile bebekler adına birebir önemli besin kaynağı olarak ön plana çıkmaktadır.

Patatesli Somon Püresi; fiziksel ve zihinsel olarak bir bebeğin gelişimi için balığın önemi büyüktür. Bu yüzden bu balık çeşidi kılçığından kolay bir şekilde ayrılması ve zengin bir besin kaynağını bünyesinde barındırması nedeni ile bebekler için önemi büyüktür.

10 Ay ve Sonrası İçin

Sebzeli somon çorbası; büyük bir besin kaynağı olan somon balığı ile birbirinden değişik sebzelerin karışımı ile hazırlanmış olan bu güzel çorba tüm bebeklerin favorisidir.
Diş Kaşımaya Yarayan Parmak Yiyecek Çeşitleri; bebeklerin hem kendi kendilerine yemek yeme kültürlerinin doğması hem de dişlerini keyiflice kaşıyabilmeleri adına 1 adet havuç ile kırmızı ya da sarı dolmalık biber ve kabak ile bunların haşlanmasıyla yapılan yiyecek bebeklerin vazgeçemeyecekleri besin türleri arasında geçmektedir.

12 Ay ve Sonrası İçin

Sebzeli levrek; fırından pişirilecek olan bir levrek ile sebzeleri karıştırarak bebeğe vermek besin kaynağı olarak oldukça yararlıdır. Tüm bu besin kaynakları her bebeğin gelişimi adına büyük bir yer kaplamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM