Diyet Yaparken Hangi Besinler Tercih Edilmelidir

Diyet Yaparken Hangi Besinler Tercih Edilmelidir

Diyet Yaparken Hangi Besinler Tercih Edilmelidir

Her insan mutlaka bu konu üzerinde çok zorlanmıştır. Karbonhidratı düşük besinler tüketmemiz vücudumuzdaki glasemik indeks seviyesini düşürerek daha az acıkmamızı sağlar. Bu şekilde makarnadan, pirinçten, şeker ve patates gibi ürünlerden uzak durmalıyız. Yararlı karbonhidratlar vücudumuza alabiliriz.

Diyet yaparken protein ağırlıklı ve iyi yararlı yağlardan beslenmeliyiz. . Öncelikle sebzelerin tazesini yani sararmamış olanını ve mevsiminde tüketerek diyetimize fayda sağlayabiliriz.

Protein olarak yumurta, kırmızı et, beyaz et, süt ve süt ürünleri tüketmeliyiz. Hem tok kalacağız hem de yağ birikimi olmadığından vücut hızla kilo verecektir. Karbonhidratlı besinler mideye uğramadığından dolayı anlık doyum hissedilir. Kısa sürede acıkmamızı sağlar. Ve bu şekilde hızla kilo alırız. Diyette mutlaka protein ağırlıklı besinler tüketmeliyiz.

Yağlardan da destek almalıyız. Yağ tüketmeden diyet yapılmaz. Yağ tükettikçe kilo aldık gibi bir mantık hatası yapılmaması gerekir. Yediğiniz yağların ne tür yağlar olduğunu bilirseniz diyetiniz başarı ile devam eder. Örneğin; kuruyemişler, zeytinyağı, fındık yağı, tereyağı. Eğer gidişte yağ tüketmemem gerekir diyerek iyi yağlardandı uzak durursanız mideniz bu durumdan kötü etkilenebilir ve bazı sağlık durumları oluşabilir.

Diyette aburudurlar cubur, hazır gıdalara, sebze çeşnisi, hazır paketlenmiş et suyu tavuk suyu, ayaküstü, yağda kızartılmış yemekler vb. yememeye dikkate etmeliyiz. Diyetlerimizde olması gereken en önemli yiyecek ızgara veya bulama balıktır. Balıktan alınan omega3 mutlaka vücuda girmesi gerekir. Sağlık açısındandı, diyette vücuda yaptığı tokluk hissi nedenindendi unutmamak gerekir. Bu yüzden bir kere daha düşünmeli ve sağlıklı ve düzenli beslenmeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM