Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Bu yöntem gebelik döneminde anne adayının bebeğin cinsiyetini tespit etmesi açısından kullandığı bir yöntemdir. Çin’de yaklaşık olarak 700 yılı aşkın bir zamandan bu yana da kullanılmaktadır. Türkiye’de bebeğin cinsiyetinin tam anlamıyla anlaşılması için ultrason yöntemi kullanılmış olsa da bu dünyada bir çok ülkede halen milyonlarca insanın da başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir. Amacı ise bebeğin cinsiyetini daha erken dönemde tespit edebilmektedir.

Ultrason muayenesinde bebeğin cinsiyeti en erken 15. Haftadan itibaren anlaşılmaktadır. Bu yüzden de bir çok çift bu zamanı beklemek yerine bu yöntemi uygulamak isterler.  Çin takviminde bebeğin cinsiyetini doğru bir şekilde öğrenebilme olasılığı % 80 civarındadır. Dolayısıyla bu kadar yüksek bir oran olunca da bu yöntemi es geçmek beklenen bir şey değildir.

Çin takviminde öğrenilebilen bir yaş aralığı vardır o da 18–45 yaş arasıdır. Çünkü takvim 18’den başlayarak 45’e kadar gider. Bunun yanı sıra ocak ve aralık ayları arasında da diğer aylar sıralanır.

Bu takvime göre annenin yaşı ile gebeliğin başladığı ayın karşısında bebeğin aynı zamanda hangi cinsiyete denk geldiği de yazılmaktadır.  Tüm bunlara rağmen Çin takviminde bazı önemli noktalara da dikkat etmek gerekecektir. Örneğin mart ayında ve de bundan sonrasında doğan annelerin yöntemden tam anlamıyla istifade edebilmeleri için yaşlarına bir yaş daha eklemeleri gerekecektir.

Çin takvimi nedir
Çin takvimi hesaplaması

Yapılması gereken öncelik şöyledir. Çin yılı başlangıç tarihinizi öğrenmelisiniz. Eğer ki doğum tarihiniz bu takvimin başlangıcından sonraya denk geliyorsa yaşınıza 1 yaş daha eklemeniz gerekiyor.  Eğer ki önceyse o zaman yaşınıza 2 yaş eklemeniz gerekiyor.

Bunu yapmanızın nedeni ise Çin’ in miladi takvim kullanmamasıdır. Dolayısıyla onların kullandıkları takvimle miladi takvim arasında 1 aylık bir fark bulunur.  Kısacası ilk önce yapmanız gereken şey kendi doğum tarihinizi Çin takvimine göre ayarlamanızdır.

Örnek: 22 Eylül 1991 tarihinde doğmuş olan bir kadının yaşı 23 ise Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim, Kasım aylarında erkek bebek Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül, Aralık aylarında da kız bebekleri olması beklenir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM