5 Bitki ile Sağlık Sorunlarına Karşı Güçlü Olun!

5 Bitki ile Sağlık Sorunlarına Karşı Güçlü Olun!

5 Bitki ile Sağlık Sorunlarına Karşı Güçlü Olun!

Tabiat üzerinde bulunan hemen her bitki bir alternatif tıp üründür ve bu nedenle birçok şifasının olduğu bilinmektedir. Hatta bazı hastalıklarda kimyasal ilaçlardan uzak durulmakta ve daha çok şifalı bitkilere yönlenilmektedir. Bu bitkilerin sağlık üzerinde ki olumlu etkileri, kişilerin adeta her türlü hastalıktan kurtulmalarına neden olmaktadır. İşte o bitkiler!

Zerdeçal

Doğanın sunmuş olduğu en önemli bitkilerden biri olan Zerdeçal, şifalı bitkiler konusunda birçok hastalığa çare bulmaktadır. Alzheimer, kolon kanseri ve eklem rahatsızlığı gibi birçok soruna çözüm bulan zerdeçal, baharat, biber veya yağ ile tüketilebilen bir bitkidir.

Deniz İğdesi

Zerdeçaldan sonra alternatif tıpta en çok görebileceğiniz bitkilerden biri olan deniz iğdesi, portakaldan 30 kat daha fazla C vitamini içeren bir bitkidir. Bu nedenle hemen hemen her türlü sağlık problemine iyi gelen bu bitki, vücuttaki birçok sistemin daha iyi çalışmasına neden olmaktadır.

Kuş Kirazı

Bugüne dek hemen hemen birçok kişinin adını dahi duymadığı bir bitki olan kuş kirazı, içermiş olduğu antioksidan özelliği nedeniyle birçok hastalığın yanı sıra kanser hastalarının en çok tüketmiş olduğu bitkilerin başında gelmektedir. Bu bitki normal olarak tüketilebilirken, reçeli de yapılabilmektedir.

Adaçayı

Enfeksiyon denildiği zaman akla ilk gelen bitki olan adaçayı, vücutta oluşan enfeksiyonun ya da enfeksiyon kapma riskinin en önemli önleyicisidir.

Biberiye

Kanser hastalıklarına karşın, enfeksiyonlara karşın ve daha birçok hastalığın tedbiri olarak kullanılan biberiye, alternatif tıbbın en çok tercih edilen bitkilerinden biri olarak bilinmektedir. Yemeklere bir ya da iki damla olarak katılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM